بهترین رستوران های رشت : یکی از جذابیت های شهر رشت، غذاهای متنوع آن می باشد که شما می توانید در رستوران های شیک و معتبر این شهر از خوردن آن ها لذت ببرید. البته، اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد رستوران های رشت هستید، با ادامه این مقاله همراه باشید.

همان گونه که می دانید رشت در سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به عنوان پایتخت غذای جهان (شهر خلاق خوراک در جهان) شناخته شده و اسم آن در این سازمان به ثبت رسیده است.

شهر خلاق خوراک شناسی جهان (رشت) بیش از ۲۲۰ نوع غذا و خوراک محلی با تنوع طعم ها و رنگ های گوناگون دارد که هر کدام با عطر و مزه خود حس خاصی به انسان هدیه می دهند.

امروزه شهر رشت به عنوان شهر خلاق غذا در جهان رسالت های بین المللی برعهده دارد که عبارت اند از:

 • تولید برند خوراک محلی در سطح جهانی؛
 • انتقال دانش و تجربه های علمی تغذیه به سایر کشورها؛
 • وسعت بخشیدن به قلمرو توریسم غذایی؛
 • آگاهی بخشی درباره ماهیت تغذیه و خوراک محلی و بومی در سطح بین المللی؛
 • به کارگیری از این ظرفیت، برای رونق گردشگری، معرفی صنایع دستی، ایجاد کارآفرینی در حوزه فعالیت های فرهنگی و اقتصادی؛
 • تألیف و تدوین یک اطلس کامل با موضوع جامعه شناسی خوراک در گیلان؛
 • و… .
بنابراین، از آن جایی که رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران در یونسکو به حساب می آید، فعالان در حوزه فرهنگ و اقتصاد سعی کرده اند که رستوران های متنوع، شیک، زیبا و مشتری پسندی را در این شهر بنا کنند. با ارائه انواع غذاهای محلی و مجلسی در محیط هایی کاملاً متفاوت و جذاب، بتوانند در راستای اجرای برنامه ها و سیاست های یونسکو، معیارهای مورد نظر این سازمان را کسب کرده و هم چنان این عنوان «شهر خلاق خوراک در جهان» را حفظ کنند.

غذاهای محلی و لذیذ استان گیلان

 

از همین رو، در این جا، به برخی از مهم ترین رستوران های شهر رشت اشاره می کنیم:

۱. رستوران رازقی

این رستوران منحصر به فرد در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد و هم اکنون دارای شعب متعددی بالغ بر پنج شعبه می باشد. شما در منوی غذایی رستوران رازقی می توانید حدود ۱۲۰ آیتم غذایی مشاهده کنید که این حاکی از تنوع غذایی این رستوران می باشد. در ضمن، موقع صرف غذا می توانید از شنیدن موسیقی زنده هم، لذت ببرید.

این رستوران در بلوار گلسار، بلوار سمیه، نبش خیابان ۱۲۳ وجود دارد. تلفن: ۰۱۳۷۷۲۳۳۲۲ (رستوران های رشت)

رستوران رازقی

بهترین رستوران های رشت

۲. رستوران شکم الملوک

از ویژگی های این رستوران می توان به:

ارائه انواع غذاهای لذیذ؛
برخورداری از یک دکوراسیون بسیار زیبا و هیجان انگیز؛
و اجرای موسیقی زنده اشاره کرد.
شما می توانید این رستوران خلاق و شیک را در بلوار منظریه، داخل محوطه هتل بزرگ کادوس پیدا کنید. تلفن: ۰۱۳۳۳۳۳۴۲۵۱

شکم الملوک

بهترین رستوران های رشت

۳. رستوران چلوشیش

این رستوران با ارائه انواع غذاهای محلی و جدید توانسته است ذائقه های گوناگون را به سوی خود جذب کند. رستوران چلوشیش در میدان توشیبا، خیابان کنار هتل پامچال به طرف بیمارستان حشمت، رو به روی بنفشه ۳ واقع شده است. تلفن: ۰۱۳۳۳۶۱۰۱۲۰

۴. رستوران برگراد

مهم ترین مشخصه رستوران برگراد، فضای جذاب و چشم نواز آن است که بسیار هیجان انگیز بوده و تأثیر فراوانی در جذب مشتری دارد. درواقع، این رستوران با دو فضای باز و بسته آماده خدمات رسانی به مشتریان خود می باشد.

این رستوران در رشت، کیلومتر ٢ جاده انزلی، رو به روی نمایندگی تویوتا واقع شده است. تلفن: ۰۱۳۳۴۴۹۱۶۵۴ (رستوران های رشت)

۵. رستوران شور کولی

این رستوران یکی از رستوران های شهر رشت است که انواع غذاهای محلی و سنتی خوشمزه گیلان در آن عرضه می شود. فضای صمیمی و دلپذیری که در این رستوران حاکم است، حس بودن در یک خانه با صفای گیلانی را برای ذهن تداعی می کند.

این رستوران محلی را می توانید در بلوارگلسار، ابتدای بلوار توحید پیدا کنید. تلفن: ۰۱۳۳۲۱۲۱۷۴۹

بهترین رستوران های رشت

۶. رستوران سنتی دوران

این رستوران دارای یک فضای سنتی و قدیمی بوده که به ارائه انواع دیزی از قبیل: دیزی با گوشت گوسفند، دیزی با گوشت گوساله، دیزی کنجدی، دیزی زعفرانی و… می پردازد.

این رستوران در میدان جهاد، ابتدای رشتیان، ٢۴متری جنب پیتزا حاتم واقع شده است. تلفن: ۰۱۳۳۳۵۸۴۷۲۳

۷. رستوران دی بی جا

بیشتر غذاهای این رستوران، محلی بوده و از فضای شیک و تمیزی برخوردار است. شما این رستوران محلی را می توانید در رشتیان، داخل کوچه ۴۹ پیدا کنید. تلفن: ۰۱۳۳۳۵۸۷۷۷۲

۸. رستوران محرم

تجربه ۵۰ ساله، محیط اصیل ایرانی و عرضه انواع غذاهای محلی و ایرانی از ویژگی های مهم رستوران محرم به شمار می آید. البته، در بین مردم شهر رشت، این رستوران به سلطان کباب رشت معروف شده است.

درضمن، این رستوران در بلوار امام خمینی، رو به روی دانشکده دندانپزشکی واقع شده است. تلفن: ۰۱۳۳۳۶۶۶۰۹۰

۹. رستوران شیش برگ

شما در این رستوران می توانید انواع غذاهای گیلانی و ایرانی را سفارش دهید. این رستوران در گلسار، بلوار دیلمان، رو به روی داروخانه دکتر شریفی واقع شده است. تلفن: ۰۱۳۳۴۲۵۸

۱۰. رستوران سپیدار

این رستوران استثنایی در زمینی به مساحت ۱۱۰۰۰ مترمربع احداث گردیده است و دارای چهار طبقه ۶۲۵ مترمربعی بوده که طراحی هر طبقه بسیار فوق العاده می باشد؛ چون یک طبقه به فضا و غذای کلاسیک اختصاص یافته است، طبقه دیگر آن به فضا و غذای سنتی اختصاص دارد، یک طبقه ویژه، به نام VIP دارد و طبقه کافی شاپ آن هم، بسیار جذاب می باشد.

در رستوران سپیدار سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام با انواع غذاهای سنتی و محلی گیلان، غذاهای ایرانی و غذاهای فرنگی سرو می شود که این بیان گر میزان مشتری مداری مدیران این رستوران می باشد.

از نکته های جالب توجه این که، فضای بیرونی این رستوران مجهز به مغازه صنایع دستی، نانوایی سنتی و ۱۰ عدد آلاچیق می باشد که دکوراسیون این آلاچیق ها با آب نما و فضای سبز تزیین شده و مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی نیز، هستند.

درضمن، فضای پارکینگ ۳۰۰۰ مترمربعی این رستوران باعث شده تا دغدغه های مشتریان برای پارک ماشین به طور کلی، از بین برود و با خیالی آسوده وارد این رستوران مدرن شهر رشت بشوند.

اگر می خواهید به این رستوران معروف و شیک بروید، لازم است به رشت، جاده پیر بازار، تخته پل، خیابان شهید هادی پور، مجتمع مسکونی ویلایی سپیدار مراجعه کنید.

تلفن: ۰۱۳۳۳۷۱۷۳۱۹

 

۱۱. رستوران گیلانه

کارکنان آموزش دیده، برخورد پسندیده پرسنل، کیفیت بالای غذا، سرعت در سرویس دهی و… را می توان از مشخصات ویژه این رستوران به شمار آورد.

تلفن: ۰۱۳۳۳۷۸۲۱۹۸

مکان این رستوران نمونه در بلوار گلسار، بلوار گیلان، نبش ۱۷۲ واقع شده است.

۱۲. رستوران حسن رشتی

حسن رشتی یکی از رستوران های قدیمی شهر رشت است که در گذشته به عنوان یک غذاخوری ساده به حساب می آمد.

شهرت این رستوران به غذاهای محلی آن از قبیل: ماهی، کباب ترش، میرزا قاسمی، دسرهای خوشمزه است که علاوه بر شعبه رشت، در تهران هم، دارای شعبه بسیار معروفی می باشد.

تلفن: ۰۱۳۳۳۶۱۵۳۸۳

درضمن، رستوران حسن رشتی در رشت، میدان توشیبا، بلوار امام خمینی، نبش کوچه فرشته و در تهران، خیابان سعدی شمالی، پایین‌تر از چهارراه سید علی، پلاک ۵۱۰ واقع شده است.

۱۳. رستوران پلاکباب

شما در این رستوران می توانید تنوع غذای کبابی را مشاهده کنید و از میل کردن انواع گوناگون کباب از قبیل: پلاکباب، پلا کباب فیله، پلا کباب راسته، کباب دوش، کباب کوبیده، کباب ترش و جوجه کباب به همراه برنج کته پخته شده در قابلمه های کوچک مسی، چربی مخصوص و گوجه فرنگی لذت ببرید.

درضمن، این رستوران دارای دو شعبه بوده که در شعبه دوم، هر شب پخش موزیک زنده به همراه چای و قلیان برقرار است.

برای دعوت به یک شام یا ناهار به یادماندنی می توانید به آدرس شعبه اول: رشت، خیابان تختی، خیابان جوان مراجعه کرده و یا به آدرس شعبه دوم: رشت، جاده انزلی، بریدگی بازار ماهی فروشان به سمت رشت مراجعه کنید.

تلفن: (شعبه اول) ۰۱۳۳۳۲۳۶۴۰۸ ـ ۰۹۱۱۷۰۹۲۶۶۰ ـ (شعبه دوم) ۰۱۳۳۴۴۹۰۶۶۶

بهترین رستوران های رشت

۱۴. رستوران کبابی حاج حسین

این رستوران معروف به کباب های متنوع و رنگارنگش معروف است؛ از جوجه ترش و چنجه گرفته تا دوش کباب و فیله کباب.

کبابی حاج حسین در دارای دو طبقه بوده که معروف ترین غذای آن دوش کباب (کباب دوش) است.

کباب دوش یا دوش کباب را از گوشت شانه یا گرده گاو نر جوان تهیه می کنند؛ به این صورت که، آن را به تکه های کوچک خُرد کرده و مدتی در پیاز می خوابانند و سپس، روی زغال یا آتش کباب می کنند.

از جمله غذاهای دیگر این رستوران می توان به: کباب کوبیده بناب، فیله کباب، جوجه ترش و… با چاشنی زیتون پرورده، ماست چکیده، ماهی شور، اَشپل شور (تخم ماهی شور)، گردو، باقالی خام و… اشاره کرد.

شما می توانید کبابی حاج حسین را در رشت، میدان صیقلان، میدان زرجوب، انتهای خیابان شریعتی، کوچه بانک ملی، جنب پل آهنی پیدا کنید.

تلفن: ۰۱۳۳۳۲۴۰۸۱۹

۱۵. رستوران رشت بهشت

بهتر است به جای رستوران رشت بهشت بگوییم سفره خانه سنتی رشت بهشت.

این رستوران و سفره خانه سنتی دارای آلاچیق های فانتزی در قالب آلاچیق درختی، پخش موسیقی زنده و محیطی آرام بخش مشغول خدمات رسانی به همشهریان و مسافران گرامی می باشد.

برای صرف غذا در این رستوران می توانید به آدرس رشت، کیلومتر ۳ جاده رشت به خمام، جنب بازار بزرگ ماهی فروشان مراجعه کنید.

تلفن: ۰۱۳۲۴۲۶۲۲۵۲ ـ ۰۹۱۲۱۸۵۱۹۹۷

۱۶. رستوران اردشیر

رستوران اردشیر را می توان یکی از رستوران های قدیمی و معروف رشت به حساب آورد که در سال ۱۳۵۱ شمسی تأسیس شد و با ارائه انواع غذاهای محلی از قبیل: انواع خورشت های محلی، ماهی سفید، مرغ شکم پر، زرشک پلو مخصوص، انواع کباب محلی و غیرمحلی و شیشلیک توانسته است محبوبیت خاصی در بین همشهریان و مسافران کسب کند.

درضمن، انواع مخلفاتی که همراه غذا ارائه می شود را می توان از جذابیت های سفارش غذا در رستوران اردشیر به شمار آورد.

تلفن: ۳۳۸۳۳۹۹۵ ـ ۳۳۸۲۰۲۰۱-۰۱۳

برای رفتن به این رستوران کافی است به رشت، سه راه پاستوریزه، اول خیابان فلسطین، خیابان شهید ایزد دوست مراجعه کنید.

۱۷. رستوران تُرنگ طلایی

این رستوران ساده ولی، درجه یک و با غذاهای باکیفیت ، به کباب های خوشمزه اش معروف می باشد. شاید این رستوران مقداری با خود شهر رشت فاصله داشته باشد ولی، می توان آن را از جمله رستوران هایی به حساب آورد که دارای منویی متنوع بوده و هیچ گاه برای سفارش غذا دچار محدودیت نمی شوید.

تلفن: ۰۱۳۳۳۴۸۲۰۲۸

رستوران ترنگ طلایی در رشت، پل انتظام، کیلومتر ۱۰ جاده جیرده، آقا سید شریف واقع شده است.

۱۸. رستوران نگین شمال

نگین شمال یک رستوران سنتی بوده و از مشخصات بارز آن می توان به: فضای سبز بزرگ و زیبا، سفره خانه، آلاچیق، سالن پذیرایی بزرگ ۵۰۰ نفری در دو طبقه، به کارگیری پرسنل آموزش دیده و خوش برخورد و… اشاره کرد.

منوی غذایی این رستوران معروف، بسیار متنوع می باشد ولی، در منوی آن دو گزینه وجود دارد که مختص به رستوران نگین شمال است و آن عبارت است از: ست مزه نگین شمال و پکیج مزه نگین.

تلفن: ۰۱۳۳۳۷۱۲۲۲۵ ـ ۰۹۱۱۱۴۸۶۱۰۷

برای رفتن به رستوران نگین شمال باید به آدرس رشت، قلی پور، جاده پیر بازار، بعد پمپ گاز گلساران، سمت راست مراجعه کنید.

۱۹. رستوران مس

در سال ۱۳۹۶ شمسی و در شهر رشت رستورانی دو طبقه افتتاح شد که ظرفیتی بالغ بر ۳۰۰ نفر دارد. محیط داخلی این رستوران دارای یک معماری متفاوت و شیک بوده که به عرضه انواع غذاها از جمله فست فود هم، می پردازد.

شاید در بدو ورود به این رستوران شیک و خوش منظر، کمی تعجب کنید؛ چون در همان ابتدا که میزتان را انتخاب می کنید، کارکنان آن حوله ای که حاوی مواد ضدعفونی کننده و پاک کننده غیرحساسیت زاست را تقدیم شما می کنند تا دستان خود را تمیز کنید. هم چنین، به علت این که این حوله گرم است، از گذاشتن آن بر روی صورت خود می توانید یک حس آرامش در خود ایجاد کرده و آماده صرف یک غذای دل نشین شوید.

در رستوران مس، هم غذای ایرانی سرو می شود و هم، غذای فرنگی؛ البته، غذای ایرانی و به ویژه، غذای محلی را در ظروف مسی سرو می کنند تا حسی متفاوت به مشتریان دست بدهد و شاید هم، به همین خاطر باشد که اسم این رستوران را«مس» گذاشته اند.

گفتنی است که این رستوران، یک کافی شاپ هم، دارد و برای افرادی که مایل به صرف غذا در کافی شاپ هستند، می تواند مکان بسیار مناسبی باشد.

تلفن: ۰۱۳۳۳۷۳۷۴۴۹ ـ ۰۱۳۳۳۷۳۷۴۴۸

رشت، بلوار گلسار، نبش خیابان ۱۱۷، آدرسی است که شما می توانید برای صرف یک غذای دل چسب در محیطی متفاوت به آن مراجعه کنید.

۲۰. رستوران وحید

رستوران وحید را می توان اولین رستورانی دانست که برای نخستین بار دوش کباب و جوجه ترش در ایران را عرضه کرد و به نوعی، آن ها را ابداع کرد.

شعبه اصلی و اولی این رستوران در شهر لاهیجان بوده و سپس، در شهر رشت هم، یک شعبه از آن را افتتاح کرد و براساس آمارها، جزء سه رستوران برتر استان گیلان به شمار می آید.

در منوی این رستوران چندین نوع غذا از قبیل غذای ایرانی، فرنگی، محلی، فست فود، پیش غذا، چاشنی های محلی و… به چشم می خورد.

تلفن: ۰۱۳۳۴۹۶۰

این رستوران در رشت، بلوار گلسار، بلوار گیلان، نبش خیابان ۱۷۹، برج تندیس، طبقه ۶ واقع شده است.

درضمن، رستوران وحید، بخش برون بر هم داشته و شما می توانید همه روزه از ۱۲ ظهر تا ۳:۴۵ بعد از ظهر و ۷:۳۰ عصر تا ۱۱:۱۵ شب تماس حاصل کرده و غذای مورد علاقه خود را تهیه کنید.

۲۱. رستوران محمود

تلفن: ۰۱۳۶۶۶۹۱۹۱

رشت، انتهای بلوار امام خمینی، نرسیده به میدان گیل

۲۲. رستوران مهدی کباب (کباب مهدی)

تلفن: ۰۳۱۳۳۶۱۹۷۶۵

۲۳. رستوران گرند گیلان

تلفن: ۰۱۳۳۷۷۲۰۲۵

۲۴. رستوران محلی میرزا

تلفن: ۰۱۳۳۳۷۳۶۴۴۳

۲۵. رستوران شو روم

تلفن: ۰۱۳۳۴۰۱۳۴۰۱

۲۶. رستوران سنتی مازیار

تلفن: ۰۱۳۲۴۲۲۴۸۰

۲۷. رستوران بارکو (رستوران های رشت)

تلفن: ۰۱۳۳۷۲۳۷۴۷۷

۲۸. رستوران جهانگیر

تلفن: ۰۱۳۸۸۲۹۵۸۱

۲۹. رستوران گیجاواش

تلفن: ۰۱۳۳۳۲۶۵۳۷۰

۳۰. رستوران سنتی صداقت

تلفن: ۰۱۳۳۳۳۵۶۳۵۳

۳۱. رستوران وانیشا

تلفن: ۰۱۳۳۳۷۲۳۵۴۵

۳۲. رستوران و باغ مشتی علی (رستوران های رشت)

تلفن: ۰۹۱۱۲۳۵۱۱۰۳

۳۳. رستوران و باغ مشتی علی

تلفن: ۰۹۱۱۲۳۵۱۱۰۳

۳۴. رستوران نمونه رضایی

تلفن: ۰۱۳۳۲۸۲۳۳۴

البته، رستوران های دیگری هم، در شهر رشت وجود دارند که ما سعی کردیم به ترتیب رتبه، تنوع غذایی و کیفیت خدمات رسانی، بهترین ها را معرفی کنیم. شما هم، می توانید در صورت استفاده از این رستوران ها نظرات خود را در بخش بیان نظرات ذکر کنید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *