جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان : کشور ایران با اینکه کم آب و نصفه بیابانی میباشد ولی میهن های شمالی آن روی دیگری از طبیعت را به سفردوستان نشان می‌دهد. گیلان در قسمت شمالی کشور ایران سال های متعددی میباشد که یکی‌از مهم ترین هدف های توریسم کشور‌ایران میباشد و ایرانی های متعددی در هنگام تعطیلات این استان سرسبز را برای مسافرت تعیین می نمایند. فرقی نمی نماید در چه فصلی از سال باشیم در هر وقتی می توان شکوه طبیعت را در بین کوه ها، بیشه ها و دریای این استان مشاهده کرد. امروز در رابطه طبیعت شمال صحبت میزنیم و به سراغ یک کدام از زیباترین ییلاق های شرق جمهوری اسلامی ایران میرویم. ییلاقی به اسم دیلمان که جادوی بیشه ها، رودخانه ها و آبشارهایش هر توریسم را دلباخته می نماید  با ما همراه باشید در سایت بومگردی گیلان

 

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

ناحیه دیلمان

برای رفتن به حوزه‌ دیلمان بایستی از شهر رشت مسیری ۴۲ کیلومتری را به سمت لاهیجان بروید، از آنجا بعد از ۱۵ کیلومتر به سیاهکل می رسید. از سیاهکل مسیری پرپیچ و خم و ۴۵ کیلومتری در پیش رو دارید که شما‌را به‌این حیطه سرسبز و خوش آب و هوا میرساند. مهر استوانه ای کشف گردیده در دیلمان که برای سه هزار سال قبل از تولد میباشد نشان میدهد که عمر این حوزه‌ به ۵ هزار سال گذشته برمی شود. آب و هوای دیلمان مثل بیشتر شهرهای شمال، مرطوب و بارانی میباشد ولی زیرا در منطقه کوهستانی میباشد آب و هوایش در بیشتر روزهای سال سرد میباشد.جاذبه های دیلمان دیده اندازهای سرسبز و هوای نو و کوهستانی دیلمان گردشگران متعددی را به‌این محل می کشاند، این حوزه‌ اثر ها تاریخی و طبیعی متعددی داراست که یک‌سری ازآن ها را به شما معرفی می‌کنیم:آبشار لونکدر جاده دیلمان به ۲۵ کیلومتری این حیطه که برسید ماشین های پارک گردیده متعددی را در کنار جاده می‌بینید که خبر از وجود جاذبه ای جذاب درین محل می‌دهند. درین ناحیه فی مابین درختان جنگلی، آبشاری کوچک وجود داراست که جاذبه دوست داستنی این حیطه شده‌است. به بالای آبشار که بروید جنگلی سرسبز با تجهیزات رفاهی مطلوب محلی عالی برای تفریح و گشت و گذار میباشد.دشت سوسن چلچراغدرصورتی که دیدن چشم انداز دشتی از گل ها مدام آرزوی شما بوده، در ماه خرداد ماه از دیلمان حدود یک ساعت به سمت جنوب بروید تا به روستای داماش برسید درین آبادی دشتی از سوسن چلچراغ درانتظار شماست تا ساعتی به تماشای گل هایش بنشینید و لحظاتی بینظیر را تجربه نمایید.

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

بیشتر بخوانید: آشنایی با درفک گیلان

دشت شقایق دیلمان

در بهار به ۶ کیلومتری شرق دیلمان که بروید به جز طبیعتی سرسبز و تعجب آور دشتی از شقایق های قرمز را می‌بینید، در اینجا می‌توانید برای ساعاتی خویش را مهمان مناظری ناب و دیده نشده نمائید.

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

قلعه و ساختمان بلند گرمابر

بعد از دیدن این تمامی چشم انداز طبیعی خوب میباشد خصوصی هم به جاذبه های تاریخی بزنید، در حوالی روستای گرمابر قلعه و برجی جای‌دارد که نصیب پایینی آن با سنگ های صیقل داده گردیده و قسمت بالایی آن با آجر نپخته تشکیل‌شده میباشد. عمر این سازه که امروز تنها ساختمان بلند دیدبانی آن باقیمانده به روزگار پیش از اسلام برمی شود.
جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

کاروانسرای تی تی

در مسیر دیلمان کاروانسرایی تاریخی به اسم تی تی خانم وجود دارااست که از سنگ و ملات ساروج تشکیل‌شده و گنبدی آجری هم روی آن قرار داده شده‌است. این محل که در مسیر اساسی لاهیجان به دیلمان میباشد در قبل محل توقف کاروانیان بوده میباشد.
جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

 کوه درفک

دیلمان برای علاقمندان به کوهنوردان کوه های قابل قبولی داراست، یک کدام از آنان کوه درفک در غرب دیلمان میباشد که محلی عالی برای کوهنوردی و غارنوردی ست. بر روی این کوه دو غار دارای شهرت میباشد که هریک مختصات منحصربفرد و جالبی دارا هستند.

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

جاذبه های دیدنی دیلمان گیلان

رستوران خوب در دیلمان گیلان:

رستوران جهانگیری 3 (دیلمان)

رستوران جهانگیری 3 (رستوران) در دیلمان و جاده سیاهکل دیلمان واقع شده است و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی هتل آپارتمان ایمان و کته کبابی سید قرار گرفته است یکی از بهترین غذاهای این رستوران شامی رودباری هست حتما امتحانش کنید و لذت ببرید.

راه‌های ارتباطی

 آدرس دقیق: استان گیلان سیاهکل جاده سیاهکل-دیلمان ابتدای منطقه ی اسپیلی

 تلفن تماس: 01342484470

 

با لذیذترین و متنوع ترین کبابها

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *