معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال برای طبیعت گردی

 

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال برای طبیعت گردی ،ماسال در شمال یکی از شهرهای استان گیلان است که در بین کوه های مرتفع قرار گرفته و طبیعت شگفت انگیزی را در ایران به وجود آورده است. این شهر کوچک که به شهر آبشارهای معروف است تفرجگاه بسیاری از کسانی است که نیاز به یک سفر یک الی دو روزه دارند. از همین رو با توجه به محبوبیت بالایی که این مقصد در بین مسافران دارا می باشد.با ما boomgardiguilan.ir همراه باشید تا از بهشت گیلان لذت ببرید.

در ابتدا باید بگوییم مدت زمان لازم برای رسیدن به ماسال از تهران ۵ ساعت است و حدود مسافت آن برابر با ۳۶۳ کیلومتر است. از زمانی که وارد این شهر می شوید دنیایی از شگفتی ها پیش رویتان خواهد بود. اگر جزو کسانی هستید که بازدید از این منطقه جز انتخاب هایتان است پیشنهاد می کنیم که در ادامه همراه با ما باشید.

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

جاهای دیدنی ماسال

 

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

استان گیلان از تنوع غذاهای محلی بالایی برخوردار است که می توانید از سفر به شهر زیبای گیلان سفر کنید و از غذاهای متنوع آن لذت ببرید.

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

ییلاق ماسال بهشت روی زمین
وقتی حرف از رفتن به ماسال می شود ما همه فکر می کنیم که این منطقه تنها یک جای دیدنی است در حالی که ییلاق ماسال یکی از چندین منطقه ی دیدنی است که در شهر کوچک ماسال وجود دارد و برای دسترسی به آن باید حدود ۱۰ دقیقه به سمت شمال این شهر حرکت کنید. توجه داشته باشید که عرض جاده ی این منطقه بسیار کم است و جاده هم دو طرفه حسابی باید حواستان جمع باشد. در ابتدای جاده خانه‌ های روستایی می بینید و کمی که حرکت کنید با یک آبشار بزرگ و دیدنی روبرو خواهید شد. درختانی که به صورت عمود در دل کوه سبز شدند دلربایی خاصی را در این منطقه ایجاد کرده اند. به منظور استراحت کردن می توانید به سمت یکی از رستوران هایی که در این منطقه وجود دارد بروید. در انتها جاده ای که به سمت ییلاق ماسال حرکت می کنید احساس خواهید کرد که در بالای ابرها هستید و تا چشم کار می کند مه و ابر خواهید دید.

منطقه ییلاقی ماسال

 

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

روستای اولسبلنگاه
دیگر جای دیدنی که در شهر ماسال وجود دارد، روستای اولسبلنگاه است که در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال قرار دارد. این روستا در ارتفاعات ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و به غیر از هتل تازه تازی که در آن ساخته شده بقیه خانه ها چوبی و قدیمی هستند و البته لازم به ذکر است که اجازه ساخت و ساز هم در این منطقه وجود ندارد. این روستای زیبا شبکه برق ندارد و روشنایی و سایر نیازها به وسیله موتور برق تامین می‌شود. قدم زدن عصرگاهی در مراتع ییلاق یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که هر فردی می تواند انجام دهد. اگر در فصل مناسب هم به این روستا سفر کنید شاهد امواجی از مه خواهید بود.

روستای اولسبلنگاه

 

آویشو هیجان انگیزترین غار در دل طبیعت
از دیگر دیدنیهای ماسال غاری است به نام آویشو که لذت به ماجراجویی هیجان انگیز را به شما می دهد. این در ۲۲ کیلومتر از شهر ماسال قرار دارد و جایی است در دل طبیعت های بکر گیلان! اگر می خواهید بدانید که داخل این غار چه خواهید دید باید بگوییم که رودخانه ای درون آن در جریان است و در انتهای آن هم آبشارهای زیبایی وجود که قندیل هایی از جنس آهک هم در کنار آن ها قابل مشاهده است. یکسری چاه های آب هم در این غار وجود دارد که زیبای آن را چندین برابر می کند؛ البته فراموش نکنید هر غار دارای جانواران مانند خفاش، حلزون، پشه، آبدزدک نیز زندگی می کنند. برای آشنایی بیشتر و کامل با غار آویشو، طولانی ترین غار آبی جهان پیشنهاد می کنیم مطلبی که درباره موجود هست را مطالعه کنید.

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

 

غار آویشو

 

آبشار زیبا رامینه در بکرترین منطقه ماسال
در ابتدای متن گفتیم که ماسال شهر کوچکی است که به آبشارهای متعددی که دارد مشهور است. یکی از آبشارهای معروفی که در این منطقه وجود دارد آبشار رامینه است. این شهر کوچک آبشارهای زیادی دارد که یکی از آن ها آبشار رامینه است، این شهر کوچک آبشارهای زیادی دارد که بتوانید ساعت ها در کنار آنها آرامش بگیرید. برای دسترسی به این آبشار باید به بالادست جاده اصلی درست در دل جنگل بروید. این آبشار پر از آب است و با شیب تندی فرود می ریزد، قرار گرفتن ان در دل طبیعت سبب به وجود آمدن چشم اندازی بکر و ویژه نیز شده است.

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال برای طبیعت گردی

آبشار رامینه در ماسال

 

باغ پرندگان تمجیدی در شهر ابرهای ایران
قطعا تماشای خانه ی پرندگان می تواند یکی از فعالیت های هیجان انگیز افراد باشد. باغ پرندگان یکی دیگر از مکان های دیدنی ماسال است که می توانید در آن با انواع پرندگانی بومی این منطقه که تا به حال ندیده اید آشنا شوید. این باغ اقامتگاه هایی برای مسافران دارد که این می تواند یکی از دلایل رفتن مسافران به سمت این باغ باشد.

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

باغ پرندگان ماسال

پارک جنگلی ریزمندان در شهر زیبای ماسال
در شهر زیبای ماسال جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد که هر کدام به تنهایی می تواند دلیلی برای سفر به سمت این منطقه بکر شمالی ایران باشد. پارک جنگی ریزمندان به وسعت ۲۰۰ هکتار در شهر دیدنی و بکر ماسال قرار دارد و در آن تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای مسافران نیز احداث شده است. قدم زدن در این پارک یک حال و هوای متفاوتی در شما بوجود می آورد. طبیعتی را از نزدیک خواهید دید که در هیچ کجای دنیا وجود نخواهد داشت.

پارک جنگلی ریزمندان در شهر زیبای ماسال

بهترین زمان سفر به ماسال
خوب همانطور که می دانید، شهر ماسال در ارتفاعات شمالی ایران قرار دارد و طبیعت شرایط آب و هوایی متفاوتی هم دارا می باشد. در بین ماه ها دبی، بهمن و اسفند و همچنین تیر و مرداد پیشنهاد می کنیم که برنامه سفر به سمت ارتفاعات ماسال را برنامه ریزی نکنید، چرا که سرمای شدید و گرمای و رطوبت بالایی که در زمان های گفته شده در این منطقه حکم فرما می شود برای هر مسافری نمی تواند قابل تحمل باشد. اما در فصل های بهار و و پاییز تا می توانید به سمت این شهر کوچک راهی شوید، به خصوص در ماه اردیبهشت که درختان شکوفه زده اند و در دلربایی چیزی کم برای شما نخواهند گذاشت.

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

بهترین زمان سفر به ماسال در گیلان

 

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال
مسیرهای دسترسی به ماسال در گیلان
به منظور دسترسی به این شهر جذاب و سرسبز از تهران می توانید از سمت کرج وارد اتوبان تهران – قزوین شوید و مسیر را تا انتها ادامه دهید تا زمانی که با تابلوی “شهر شهید پرور ماسال خوش آمدید” مواجه شوید و راهتان را به سمت آن کج کنید.لازم به ذکر است که بگوییم اگر ماشین شخصی ندارید، می توانید با خرید بلیط قطار تهران رشت خودتان را به استان رشت برسانید و از آن ها با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به سمت ماسال بروید.

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال

دسترسی به شهر ماسال در گیلان

 

معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال
حال که با جاهای دیدنی ماسال آشنا شدید، می توانید خودتان برای سفرتان برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و از چند مورد این این جاذبه های دیدنی ماسال دیدن بفرمایید. برای سفرهای بعدیتان به مناطق شمالی ایران پیشنهاد می کنیم یک بار مطلب بهترین مناطق شمال ایران را مطالعه کنید، قطعا برای سفرهای خودتان برنامه ریزی های متنوعی داشته باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *